RJD2450ST1
Manufacturer Part Number:
RJD2450ST1
Manufacturer/Brand:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Part of Description:
BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
Manufacturer :
Product Category :
Batteries Rechargeable (Secondary)
Battery Cell Size :
Coin, 24.5mm
Battery Chemistry :
Lithium-Ion
Capacity :
200mAh
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.96" Dia x 0.21" H (24.5mm x 5.4mm)
Termination Style :
SMD (SMT) Tab
Voltage - Rated :
3.7 V