PC18-12NB
Manufacturer Part Number:
PC18-12NB
Manufacturer/Brand:
ZEUS Battery Products
Part of Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 18AH
Manufacturer :
ZEUS Battery Products
Product Category :
Batteries Rechargeable (Secondary)
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Capacity :
18Ah
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.13" L x 3.03" W x 6.30" H (181.0mm x 77.0mm x 160.0mm)
Termination Style :
Nut and Bolt, M5
Voltage - Rated :
12 V