BP2.3-12-T1
Manufacturer Part Number:
BP2.3-12-T1
Manufacturer/Brand:
B B Battery
Part of Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 2.3AH
Manufacturer :
B B Battery
Product Category :
Batteries Rechargeable (Secondary)
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Capacity :
2.3Ah
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.07" L x 1.40" W x 2.42" H (179.5mm x 35.5mm x 61.5mm)
Termination Style :
Spade, .187" (4.7mm)
Voltage - Rated :
12 V