LP102530JU+PCM+2 WIRES 50MM
- Manufacturer Part Number:
- LP102530JU+PCM+2 WIRES 50MM
- Manufacturer/Brand:
- Jauch Quartz
- Part of Description:
- BATT LITH POLY 1S1P 700MAH 3.7V
- Manufacturer :
- Jauch Quartz
- Product Category :
- Batteries Rechargeable (Secondary)
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lithium Polymer
- Capacity :
- 680mAh
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.26" L x 1.02" W x 0.43" H (32.0mm x 26.0mm x 11.0mm)
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 3.7 V