CR2450NFH-LF
Manufacturer Part Number:
CR2450NFH-LF
Manufacturer/Brand:
Renata Batteries
Part of Description:
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Manufacturer :
Renata Batteries
Product Category :
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
Battery Cell Size :
Coin, 24.5mm
Battery Chemistry :
Lithium
Capacity :
540mAh
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)
Termination Style :
PC Pin (Horizontal Mount)
Voltage - Rated :
3 V