CR-2450/H1AN
Manufacturer Part Number:
CR-2450/H1AN
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
Battery Cell Size :
Coin, 24.5mm
Battery Chemistry :
Lithium Manganese Dioxide
Capacity :
620mAh
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)
Termination Style :
PC Pin (Horizontal Mount)
Voltage - Rated :
3 V