CWR-170-50-0203
- Manufacturer Part Number:
- CWR-170-50-0203
- Part of Description:
- CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
- Card Thickness :
- 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm)
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- 100.0µin (2.54µm)
- Contact Type :
- Cantilever
- Number of Positions :
- 50
- Number of Positions/Bay/Row :
- 25
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)