SJ-43502PM
- Manufacturer Part Number:
- SJ-43502PM
- Manufacturer/Brand:
- CUI Devices
- Part of Description:
- CONN JACK 4COND 3.5MM PNL MT
- Manufacturer :
- CUI Devices
- Product Category :
- Audio Connectors
- Actual Diameter :
- 0.142" (3.60mm)
- Connector Type :
- Phone Jack
- Features :
- Mounting Hardware
- Gender :
- Female
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
- Insulation Color :
- Internal Switch(s) :
- Does Not Contain Switch
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions/Contacts :
- 4 Conductors, 4 Contacts
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C