ACJS-NV35-3
Manufacturer Part Number:
ACJS-NV35-3
Part of Description:
3.5MM TRS NO THREAD VERT PCB SCH
Industry Recognized Mating Diameter :
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Insulation Color :
Internal Switch(s) :
Does Not Contain Switch
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Number of Positions/Contacts :
3 Conductors, 3 Contacts
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C