ACJS-MV35-5
- Manufacturer Part Number:
- ACJS-MV35-5
- Part of Description:
- 3.5MM STEREO VERT METAL NUT SCHE
- Features :
- Mounting Hardware, Thread Lock
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
- Insulation Color :
- Internal Switch(s) :
- Two Switches
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Positions/Contacts :
- 3 Conductors, 5 Contacts
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C