ACJS-MV35-3S
- Manufacturer Part Number:
- ACJS-MV35-3S
- Part of Description:
- CONN JACK STEREO 3.5MM
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
- Insulation Color :
- Internal Switch(s) :
- Single Switch
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions/Contacts :
- 3 Conductors, 4 Contacts
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C