ASP-3.5-S3-24.2
- Manufacturer Part Number:
- ASP-3.5-S3-24.2
- Manufacturer/Brand:
- Adam Tech
- Part of Description:
- 3.5MM AUDIO PLUG
- Manufacturer :
- Adam Tech
- Product Category :
- Audio Connectors
- Actual Diameter :
- Connector Type :
- Phone Plug
- Features :
- Gender :
- Male
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
- Insulation Color :
- Black
- Internal Switch(s) :
- Does Not Contain Switch
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions/Contacts :
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C