ACJS-MV35-3
- Manufacturer Part Number:
- ACJS-MV35-3
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Audio
- Part of Description:
- CONN JACK STEREO 3.5MM
- Manufacturer :
- Amphenol Audio
- Product Category :
- Audio Connectors
- Actual Diameter :
- Connector Type :
- Phone Jack
- Features :
- Gender :
- Female
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
- Insulation Color :
- Internal Switch(s) :
- Does Not Contain Switch
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions/Contacts :
- 3 Conductors, 3 Contacts
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C