35RAPC2BH3
- Manufacturer Part Number:
- 35RAPC2BH3
- Manufacturer/Brand:
- Conxall/Switchcraft
- Part of Description:
- CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
- Manufacturer :
- Conxall/Switchcraft
- Product Category :
- Audio Connectors
- Actual Diameter :
- 0.142" (3.60mm)
- Connector Type :
- Phone Jack
- Features :
- Mounting Hardware, Thread Lock
- Gender :
- Female
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone