10084757-001LF
Manufacturer Part Number:
10084757-001LF
Manufacturer/Brand:
Amphenol ICC
Part of Description:
CONN HEADER BLADE PWR 52POS PCB
Manufacturer :
Amphenol ICC
Product Category :
Specialized
Color :
Black
Connector Style :
Blade Power
Connector Type :
Header, Male Pins and Blades
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Layout, Typical :
24 Signal, 28 Power
Features :
Mating Guide
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Columns :
Number of Positions :
52
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)