BPS8B42ACD2C0Z1LF
Manufacturer Part Number:
BPS8B42ACD2C0Z1LF
Manufacturer/Brand:
Amphenol ICC
Part of Description:
CONN DIN RCPT 42POS IN-LINE GOLD
Manufacturer :
Amphenol ICC
Product Category :
DIN 41612
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Level, Class :
2
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
42
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)