PCN21-110PA-2C1
Manufacturer Part Number:
PCN21-110PA-2C1
Manufacturer/Brand:
Hirose Electric Co Ltd
Part of Description:
CONN SHROUD HARD METRIC 110POS
Manufacturer :
Hirose Electric Co Ltd
Product Category :
Backplane Connector Housings
Color :
Connector Style :
Hard Metric, Type A
Connector Type :
Shroud for Male Pins
Connector Usage :
Header
Features :
Board Guide
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
110
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)