EF11.1617.0010.01
Manufacturer Part Number:
EF11.1617.0010.01
Current Rating - Appliance Inlet :
10A
Current Rating - Circuit Breaker :
16A
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 32.50mm x 79.50mm
Switch Features :
Circuit Breaker, Switch On-Off, Illuminated
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - Appliance Inlet :
250VAC