PF0011/20/48
- Manufacturer Part Number:
- PF0011/20/48
- Part of Description:
- PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
- Connector Style :
- IEC 320-C14
- Current Rating - Appliance Inlet :
- 10A
- Number of Positions :
- 3
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
- Panel Thickness :
- 0.079" (2.00mm)
- Termination :
- Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
- Voltage Rating - Appliance Inlet :
- 250VAC