PF0016/20/63
- Manufacturer Part Number:
- PF0016/20/63
- Part of Description:
- PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL
- Connector Style :
- IEC 320-C18
- Current Rating - Appliance Inlet :
- 10A
- Number of Positions :
- 2
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
- Panel Thickness :
- 0.079" (2.00mm)
- Termination :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - Appliance Inlet :
- 250VAC