FN9226B-6-02
Manufacturer Part Number:
FN9226B-6-02
Part of Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
Approval Agency :
CSA, ENEC, SEMKO, UL
Current Rating - Filter :
6A
Features :
Bleed Resistor
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Mounting Type :
Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 34.40mm x 22.60mm
Panel Thickness :
0.224" (5.70mm)