FN9255B-20-06
Manufacturer Part Number:
FN9255B-20-06
Part of Description:
C20 20A FRONT PANEL MOUNT NO EAR
Connector Style :
IEC 320-C20
Current Rating - Filter :
20A
Features :
Front Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 34.90mm x 27.10mm
Panel Thickness :
Product Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)