FN9255EB-10-06
Manufacturer Part Number:
FN9255EB-10-06
Part of Description:
C14 10A FRONT PANEL MOUNT NO EAR
Current Rating - Filter :
10A
Features :
Earth Line Choke, Front Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)