FN9255S-10-06
Manufacturer Part Number:
FN9255S-10-06
Part of Description:
C14 10A SNAP FIT 0.45MA (250VAC)
Current Rating - Filter :
10A
Features :
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 29.50mm x 21.00mm
Panel Thickness :
0.059" ~ 0.087" (1.50mm ~ 2.20mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)