FN9255MB-10-06
Manufacturer Part Number:
FN9255MB-10-06
Part of Description:
C14 10A REAT PANEL MOUNT NO EART
Current Rating - Filter :
10A
Features :
Rear Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.40mm x 22.90mm
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)