44R02-4131-150-PL
- Manufacturer Part Number:
- 44R02-4131-150-PL
- Part of Description:
- C13, Outlet, 70C, 4 Gang, P-Lock
- Approval Agency :
- cUL, UL, VDE
- Features :
- P-Lock
- Panel Thickness :
- 0.059" (1.50mm)
- Termination :
- Quick Connect - 0.189" (4.8mm)