44R02-4131-150
- Manufacturer Part Number:
- 44R02-4131-150
- Part of Description:
- C13, OUTLET, 70C, 4 GANG
- Approval Agency :
- cUL, UL, VDE
- Number of Positions :
- 3 per connection (2)
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 32.50mm x 48.30mm
- Panel Thickness :
- 0.059" (1.50mm)
- Product Status :
- Active
- Switch Features :
- Termination :
- IDC, Quick Connect - 0.189" (4.8mm)