FN9289-10-100
Manufacturer Part Number:
FN9289-10-100
Accomodates a Fuse :
Yes (Fuse Not Included)
Current Rating - Filter :
10A
Fuse Holder, Drawer :
Fuse Holder, Twin Fused
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.80mm x 47.10mm
Panel Thickness :
0.039" ~ 0.098" (1.00mm ~ 2.50mm)