FN9244B-15-06
Manufacturer Part Number:
FN9244B-15-06
Current Rating - Filter :
15A
Features :
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)