FN9222R-15-06
- Manufacturer Part Number:
- FN9222R-15-06
- Part of Description:
- PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
- Approval Agency :
- CQC, CSA, ENEC, UL
- Current Rating - Filter :
- 15A
- Features :
- Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
- Filter Type :
- Filtered (EMI, RFI) - Commercial
- Mounting Type :
- Panel Mount, Flange
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
- Panel Thickness :
- Product Status :
- Active
- Switch Features :
- Termination :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)