ZVL35K20T
Manufacturer Part Number:
ZVL35K20T
Part of Description:
MOV, 35V (Vrms), 10%, 20mm
Capacitance @ Frequency :
3470 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts :
35 V
Maximum DC Volts :
45 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
61.6 V
Varistor Voltage (Min) :
50.4 V
Varistor Voltage (Typ) :
56 V