B72527C3140K000
Manufacturer Part Number:
B72527C3140K000
Part of Description:
VARISTOR SR6K14M224X
Capacitance @ Frequency :
0.22 µF @ 1 kHz
Current - Surge :
200 A
Energy :
1.5J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V