B72590E0170S160
Manufacturer Part Number:
B72590E0170S160
Part of Description:
VARISTOR 32.5V 6A 0402
Capacitance @ Frequency :
15 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6 A
Energy :
0.01J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
19 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
40.625 V
Varistor Voltage (Min) :
24.375 V
Varistor Voltage (Typ) :
32.5 V