B72580T0600S172
Manufacturer Part Number:
B72580T0600S172
Part of Description:
VARISTOR 100V 400A 1812
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
2.2J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
119 V
Varistor Voltage (Min) :
81 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V