AMCV-0201-140-C150N-T
Manufacturer Part Number:
AMCV-0201-140-C150N-T
Part of Description:
VARISTOR 19V 1A 0201
Capacitance @ Frequency :
15 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1 A
Energy :
0.005J
Features :
Maximum AC Volts :
10 V
Maximum DC Volts :
14 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
22 V
Varistor Voltage (Min) :
16 V
Varistor Voltage (Typ) :
19 V