AMCV-0201-5R5-C700N-T
Manufacturer Part Number:
AMCV-0201-5R5-C700N-T
Part of Description:
VARISTOR 12V 0201
Capacitance @ Frequency :
70 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts :
4 V
Maximum DC Volts :
5.5 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
14 V
Varistor Voltage (Min) :
10 V
Varistor Voltage (Typ) :
12 V