B72500T2170S170
Manufacturer Part Number:
B72500T2170S170
Part of Description:
VARISTOR 25V 30A 0603
Capacitance @ Frequency :
75 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.075J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
Varistor Voltage (Typ) :
25 V