MOV-14D152KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-14D152KTR
Part of Description:
VARISTOR 1.5KV 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 kHz
Energy :
337J
Features :
Maximum AC Volts :
750 V
Maximum DC Volts :
990 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
1.32 kV
Varistor Voltage (Min) :
1.08 kV
Varistor Voltage (Typ) :
1.5 kV