0071.1511.B1
Manufacturer Part Number:
0071.1511.B1
Part of Description:
VARISTOR 235.5V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
101 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
10.5J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
259 V
Varistor Voltage (Min) :
212 V
Varistor Voltage (Typ) :
235.5 V