0071.2511.T2
Manufacturer Part Number:
0071.2511.T2
Manufacturer/Brand:
SCHURTER Inc.
Part of Description:
VARISTOR 393V 800A DISC 5MM
Manufacturer :
SCHURTER Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
62 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
17J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
330 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
432 V
Varistor Voltage (Min) :
354 V
Varistor Voltage (Typ) :
393 V