0071.1821.T2
Manufacturer Part Number:
0071.1821.T2
Part of Description:
VARISTOR 283V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
182 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
24J
Features :
Maximum AC Volts :
180 V
Maximum DC Volts :
230 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
311 V
Varistor Voltage (Min) :
255 V
Varistor Voltage (Typ) :
283 V