0071.1311.T2
Manufacturer Part Number:
0071.1311.T2
Part of Description:
VARISTOR 204V 800A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
116 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
8.5J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
175 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
224 V
Varistor Voltage (Min) :
184 V
Varistor Voltage (Typ) :
204 V