ROV20H330M-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV20H330M-S-2
Part of Description:
VARISTOR 33V 3KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
17200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
24J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
39.6 V
Varistor Voltage (Min) :
26.4 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V