ROV14E361K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV14E361K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 360V 6.5KA DISC 14MM
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
151J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V