ROV14-820K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV14-820K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 82V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
2968 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
22J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
90.2 V
Varistor Voltage (Min) :
73.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V