ROV10H151K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV10H151K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 150V 3.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
730 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
25J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V