ROV10-751K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV10-751K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 750V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
133 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
90J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V