ROV10-330K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV10-330K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 33V 500A DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
4247 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
4.4J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V