ROV07H220L-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV07H220L-S-2
Part of Description:
VARISTOR 22V 500A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
2930 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
1.7J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
25.3 V
Varistor Voltage (Min) :
18.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V