ROV20H470L-S
Manufacturer Part Number:
ROV20H470L-S
Part of Description:
VARISTOR 47V 3KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
12100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
34J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
54.05 V
Varistor Voltage (Min) :
39.95 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V